La Liga 33. köre: Eibar – Osasuna, Július 02

Labdarúgás, csütörtök, 2020, Július 02, Spanyolország, La Liga, 19:30

Osasuna a táblázat nyugodt közepén tartózkodik. A Kupákra már 6 pont vesztessége van, ami ugyan nem sok, de arra is gondolni kell, hogy többen is vadásznak a lehetőségre játszani jövőre a Kupákért. Ezt a csapat tudja, nem számíthat arra, hogy mindenki pontokat veszít majd. Éppen ezért szerintem a meccsben nem nagyon fog taktizálni. A 11. helyen 32 meccs után 41 pontja van, a mérlege 10-11-11 és a gólaránya 38:47. Idegenben 16 meccset játszott 4-6-6 mérleggel és 16:21 gólaránnyal, 18 pontot szerzett. A szünet után 5 meccset játszott, a formája kiegyensúlyozott, az első meccsben Real Sociedad stadionján 1:1 döntetlent szerzett, majd két vereség következett otthon 0:5 Atlético Madrid ellen, majd Valenciában 2:0. Ezután 2 győzelemnek örülhetett, Alaves stadionján 0:1, és utoljára otthon Leganes ellen 2:1.

Eibarnak szüksége van arra, hogy megmentse magát, azonban a problémájuk a védelemben van. Eibar a táblázat 15. helyét foglalja 35 ponttal 9-8-15 mérleggel és 34:48 gólaránnyal. Otthon 16 meccset játszott, 23 pontot szerzett 22:22 gólaránnyal. A mérlege 7-2-7. Ennek a csapatnak is jól jött a szünet, mivel ugyan az első meccsben a szünet után vereséget szenvedett 3:1, de ez a meccs Real Madrid stadionján játszódott, így semmit sem kell közelebről magyarázni. Ezután 2 döntetlen következett, otthon 2:2 Athletico Bilbao ellen, majd Getafe stadionján 1:1. Az utolsó 2 meccs győzelem volt, otthon Valenciát verte meg 1:0, és az utolsó meccsben Granadát idegenben 1:2. Ezekkel a pontokkal nagyon segített magán és elkezdett távolodni a kieső zónától. Alaves és Celta Vigo is tolakodnak hátúról, ezért vigyázniuk kell.

Annek ellenére, hogy Eibar motivációja sokkal nagyobb és a meccs az ő rendezése alatt fog játszódni, így is inkább nem fogadok a győztesre, mivel a spanyol liga híres a meglepetéseivel, még a szezon végén is, amikor sok mindent lehet a táblázatból leolvasni, de ez nem minden. Biztonságosabbnak látom a gólokra fogadni, mivel a két csapat mérkőzéseiben elég sok a gól. Legalább annyi van, amennyire szeretnék fogadni.

A mi tippünk: a mérkőzésen több, mint 1,5 gól esik – a legjobb oddsok az 1xbet fogadóirodánál találhatóak.